سه شنبه 02 بهمن 1397 -
اقتصاد مقاومتی استقلال کامل کشور را تامین می‌کند
سخنگوی قوه قضائیه:

اقتصاد مقاومتی استقلال کامل کشور را تامین می‌کند


سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به نیاز اقتصاد مقاومتی به هماهنگی تمامی نهادهای نظام برای اجرا گفت: اقتصاد مقاومتی استقلال کشور را به‌طور کامل تامین می‌کند.

calendar
تاریخ : 1392/12/10 - 09:46
source
منبع : تسنیم

به گزارش قسم، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی با هماهنگی تمامی نهادها و دستگاه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می‌گیرد چرا که اقتصاد مقاومتی استقلال کشور را به‌طور کامل تامین می‌کند.

دادستان کل کشور با اشاره به راه‌اندازی جنگ اقتصادی از سوی دشمن علیه نظام اسلامی تصریح کرد:‌ چنانچه بتوانیم یک اقتصاد مولد، پویا و متکی به توانمندی‌ها و استعدادهای داخلی داشته باشیم به‌طور یقین قادر هستیم شر دشمن را از جهت اقتصادی دفع کرده و رفاه و ثروت مردم را در آینده تضمین کنیم.

حجت‌الاسلام اژه‌ای اجرای اقتصاد مقاومتی را نیازمند اقدامی جهادی دانست و افزود: همانند بسیاری از صحنه‌های انقلاب اسلامی که با حضور همه آحاد مردم با اقدام جهادی موفق به انجام کارهای شده‌ایم در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز با همکاری همگان به این موفقیت دست می‌یابیم.

وی با اشاره به نقش دستگاه قضا در اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از فعالیت‌های دستگاه قضا در زمینه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حل موانع فعالیت‌های سالم اقتصادی است به‌طوری که در این راه با کمک دولت و از طریق دستگاه‌های نظارتی قوه قضائیه همچون بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری موانع را پس از شناسایی مرتفع خواهیم کرد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: یکی از مشکلات کسانی که در اقتصاد خرد و کلان فعالیت می‌کنند برخی از موانع و بروکراسی اداری است که قوه قضائیه با استفاده بهینه از ظرفیت‌های دستگاه‌های تابعه خود به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک خواهد کرد.

اژه‌ای گفت: با هماهنگی بازرسی کل کشور معاونتی در این سازمان به امر اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته است تا پیگیری، پیشگیری و شناسایی‌ها موانع اقتصاد مقاومتی را انجام دهد و در دیوان عدالت اداری تصمیمات و دستورالعمل‌های خلاف جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای اصلاح رصد می‌شود.

دادستان کل کشور با اشاره به بررسی‌های دستگاه قضا در رابطه با مشکلات سیستم بانکی، مالیاتی و گمرکی افزود: آسیب‌شناسی این سیستم‌ها انجام شده است که این موارد به مجلس و قوه مجریه برای حل مشکلات گذشته منتقل می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات منطقه‌ای قوه قضائیه گفت: در این جلسات رئیس دادگستری و دادستان استان‌های هر منطقه در جلسات توجیهی شرکت می‌کنند تا زمینه‌های پیشگیری از بروز جرائم اقتصادی و کمک به فعالان اقتصادی در راستای انجام تجارت سالم را شکل بدهند.

حجت‌الاسلام اژه‌ای از ارتباط منظم دستگاه قضا با بخش خصوصی و اتاق بازرگانی خبرداد و افزود: در این جلسات نقطه نظرات این گروه اقتصادی شنیده می‌شود تا در رابطه با مسائلی که به حضور قوه قضائیه نیاز است ورود کنیم.

دادستان کل کشور یکی از زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی را امنیت قضائی اقتصادی عنوان کرد و گفت: قوه قضائیه به سرمایه‌گذارانی که برای ایجاد اشتغال و تولید ملی فعالیت می‌کنند اطمینان می‌دهد اگر در مسیر صحیح حرکت کنند مورد حمایت این دستگاه خواهند بود.

وی مبارزه با مفاسد اقتصادی را از دیگر فعالیت‌های قوه قضائیه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی بیان کرد و افزود: مبارزه با اقتصاد مقاومتی با سازماندهی بیشتر و هماهنگی با دولت تشدید می‌شود تا هر دو قوه با گروه‌هایی که به‌طور سازمان یافته در زمینه اقتصادی مرتکب جرم می‌شوند برخورد شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، قوه قضائیه از همه ظرفیت دستگاه قضا و به‌ویژه دستگاه‌های نظارتی همچون بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری، دادستانی‌ها و معاونت پیشگیری برای تحقق آن تلاش می‌کند.

مطالب مرتبط