سه شنبه 03 ارديبهشت 1398 -
طرح انتقال آب از خلیج فارس به مرکز ایران پایدار شد

طرح انتقال آب از خلیج فارس به مرکز ایران پایدار شد


معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آبفای کشور با اعلام اینکه هم اکنون 1600 میلیاردتومان طرح تایید شده آب و فاضلاب روی میز است گفت: مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس در سال جاری پایدار شد.

calendar
تاریخ : 1392/12/20 - 10:36
source
منبع : مهر

به گزارش قسم، علی اصغر قانع با بیان اینکه در حال حاضر با پشتوانه نمایندگان مجلس 100 میلیارد تومان پروژه در بخش آب و فاضلاب در کشور در حال انجام است گفت: اکنون بیش از یکهزار و 600 میلیارد تومان طرح تایید شده آب و فاضلاب روی میز است.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه ایرانیان ساکن در حاشیه خلیج فارس مایل به سرمایه گذاری در طرح های آب و فاضلاب هستند اظهارداشت: به دلیل محدودیت منابع مالی، ما نمی توانیم طرح های جدید را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه باید مباحث مربوط به تاخیر در اجرای طرح ها و کیفیت محصول در طرح های آب و فاضلاب دیده شود افزود: قراردادها باید دائم به روز شود. قانع گفت: اکنون 13 قراداد بیع متقابل در استفاده از پساب برای معادن وجود دارد.

قانع ادامه داد: مطالعات طرح انتقال آب دریای عمان و خلیج فارس به فلات مرکزی در سال 92 پایدار شد و عملیات مطالعات تکمیلی آن در حال انجام است. وی افزود: این طرح در افق 50 ساله، 48 میلیون جمعیت شهری و روستایی را زیرپوشش قرار می دهد.

مطالب مرتبط