سه شنبه 03 ارديبهشت 1398 -
بهترین راه برون رفت از رکود حمایت از تولید داخل است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

بهترین راه برون رفت از رکود حمایت از تولید داخل است


امروز کشور دچار رکود تورمی شده و بهترین راه برون رفت از این مشکل حمایت از تولید داخل است.

calendar
تاریخ : 1393/05/25 - 11:04
source
منبع : تسنیم

به گزارش قسم به نقل از خبرگزاری تسنیم،سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی صبح امروز در همایش تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جمع بسیجیان تولید کننده بخش‌های مختلف کشاورزی و خدمات مازندران اظهار کرد: امروز کشور گرفتار رکود تورمی است و با دو درد متضاد مواجه شده است.
وی با اشاره به اینکه درمان این دو درد اثر معکوس در جامعه دارد افزود: اگر کشوری دچار تورم باشد با کنترل نقدینگی می‌توان تورم را مهار کرد ولی اگر در کشور دچار رکود شویم با تزریق نقدینگی و رونق خرید و فروش از رکود بیرون می‌آییم ولی تورم در جامعه افزایش می‌یابد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه بهترین راه حل مشکل کشور از رکود تورمی استفاده از فرمول‌های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: باید برای تحقق این مهم تولید را افزایش داده و سبب رونق اقتصادی در کشور شویم تا نیازی به نقدینگی تورم‌زا ندشته باشیم و بتوانیم با تولید از رکود تورمی خارج شویم.
نقدی با بیان اینکه باید سراغ ظرفیت‌های پنهان و خوابیده در استانهای کشور رفته و به آنها توجه کنیم، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌های پنهان می‌توان با کمترین سرمایه‌گذاری به تولیدات کلان و سودآور دست یافت.
وی با اشاره به اینکه راه‌هایی که بسیج برای تحقق اقتصاد مقاومتی انتخاب کرده استفاده از توان فکری و علمی تولیدکنندگان جوان و نخبه است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: با شناسایی ظرفیت‌های بلااستفاده به رونق تولید در کشور بیافزاییم.
وی با اشاره به پتانسیل‌های بالای استان مازندران در حوزه‌های طبیعت‌گردی و کشاورزی افزود: مازندران مملو از ظرفیت‌‌های خوابید بلااستفاده بوده که اگر این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود ضمن اینکه رونق تولید را داشته دیگر بیکاری در این استان نخواهیم داشت.
نقدی به وجود برکه‌ها و نیزارهای بلااستفاده برای افزایش ضریب تولیدات شیلاتی در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه از ظرفیت‌اهی شیلاتی استان هم به خوبی استفاده نمی‌شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه با وجود این ظرفیت‌های پنهان نباید بیکاری در مازندران وجود داشته باشد تاکید کرد: مقوله‌ای که برای سرمایه‌گذاری اولیه می‌خواهد با کمترین تسهیلات محقق شود را باید در استان مازندران با کمک مدیران دستگاه اجرایی به سرانجام برسد.
نقدی با بیان اینکه راه خروج از رکود تورمی تحقق اقتصاد مقاومتی است و تولید کنندگان در خط مقدم تحقق این مهم هستند افزود: با اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌توانیم بیکاری را از کشور بزدانیم.
وی با بیان اینکه باید جلوی قوانین و موانع دست‌و پاگیر تولید گرفته شود تصریح کرد: متاسفانه این قوانین دست و پا گیر اداری و غلط در سال‌های سال در ادارات مانده و حذف نشده که باید با اصلاح این قوانین تولید را در جامعه به مفهوم واقعی نهادینه سازیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین یکی دیگر از مشکلات پیش روی امروز تولید کنندگان را نبود سیستم بازاریابی در تولید محصول عنوان کرد و گفت: از دستگاه‌های دولتی انتظار داریم تا با فرهنگ‌سازی و تبلیغ محصولات تولیدی فعالان این عرصه و اقدامات ترویجی برای مصرف محصول سالم تولیدکنندگان را کمک کنند.
نقدی با بیان اینکه سالانه 600 هزار تن کود شیمیایی وارد کشور می‌شود، یادآور شد: با حمایت از تولیدکننده داخلی در تولید کود ارگانیک می‌توانیم جلوی ورود کود شیمیایی به کشور گرفته و از بروز انواع سرطان‌ها در بین کشاورزان بکاهیم.
وی با تاکید بر اینکه تولید کنندگان برای بازاریابی و فروش محصولات خود به صورت دسته‌جمعی باید تعاونی‌هایی مشترک ایجاد کنند افزود: با تقویت این تعاونی‌ها سود ناشی از دلالی که در بازار توزیع می‌شد اکنون نصیب آنان می‌شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برای جلوگیری از ضایعات تولید باید صنایع بسته‌بندی را تقویت کنیم به ظرفیت بسیج اصناف برای صادرات محصولات تولیدی بسیجیان تولید کننده اشاره کرد و گفت: تولیدات بسیجیان با کمک بسیج اصناف باید برندسازی شده و با برچسب‌های جهانی در بین کشورهای منطقه و جهان صادرات شود.

مطالب مرتبط