یکشنبه 04 فروردين 1398 -
نمایش تجهیزات و تسلیحات قرارگاه پدافند هوایی ارتش + اسامی و مشخصات

نمایش تجهیزات و تسلیحات قرارگاه پدافند هوایی ارتش + اسامی و مشخصات


تجهیزات و تسلیحات قرارگاه پدافند هوایی ارتش در مراسم رژه امروز به نمایش گذاشته شدند.

calendar
تاریخ : 1394/01/29 - 15:45
source
منبع : تسنیم

 به گزارش قسم به نقل از بسیج پرس؛ قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز شنبه در رژه 29 فروردین، دستاوردها و تجهیزات خود را به نمایش گذاشت؛ اسامی و مشخصات این تجهیزات به شرح ذیل است:

سامانه راداری فتح2 : سامانه راداری کاملا بومی و ملی و با برد بالا و مجهز به فناوری روز دنیا که بدست توانمند دانشمندان جوان ایرانی طراحی و ساخته شده است.

سامانه رادار پسیو 10 شهریور: این سامانه راداری قابلیت شناسایی هرگونه هدف بدون ارسال امواج مغناطیسی و ردیابی حداکثر 100 هدف به طور همزمان را دارد.

سامانه اطلاعاتی خیبر: این سامانه قادر است در مناطق مرتفع و دلخواه گسترش یافته و به جمع آوری اطلاعات اقدام کند.

سامانه اطلاعاتی DZ: سیستم جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی سامانه الینت.

سامانه اطلاعاتی باصر2: خودروی فرماندهی شنود اطلاعاتی.

سامانه ارتباطی توپو اسکتر: این سامانه دارای قابلیت برقراری ارتباط تا لایه جوی تروپوسفر را دارد.

سامانه ارتباطی رسول: این سامانه دارای قابلیت تبادل اطلاعات حساسه‌های موشکی و راداری با مراکز فرماندهی و کنترل ثابت و متحرک است.

سامانه ارتباطی فکور: دریافت اطلاعات و داده‌ها از کلیه منابع اطلاعاتی مرتبط با دفاع، پردازش و تلفیق داده‌ای دریافتی با آخرین متدها و الگوریتم‌های بومی تولید شده توسط دانشمندان جوان داخلی قرارگاه و صنایع کشور.

سامانه ارتباطی شهاب: این سامانه دارای قابلیت تامین ارتباط تاکتیکی امن در فواصل طولانی و شرایط جغرافیایی مختلف به عنوان سامانه استراتژیک و تاثیرگذار در قرارگاه پدافند هوایی است.

سامانه ارتباط مرکزی: این سامانه کاملا بومی و قابلیت برقراری ارتباط از هر نقطه با هواپیماهای جنگی و کشوری و یگان‌های پدافندی را داراست.

موشک S200: این سامانه موشکی برای انهدام کلیه اهداف پرنده و موشک‌های هدایت شونده آشیانه یاب از مسافت‌های طولانی و در ارتفاع بالا بکار می‌رود.

سامانه موشکی تلاش: طراحی و ساخت موشک برد بلند کاملا بومی و تلفیق آن با سامانه‌های زمین به هوای موجود.

رادار جویا (سامانه موشکی مرصاد): این رادار در قالب سامانه‌های موشکی هدایت شونده برد متوسط و پیشرفته مرصاد و به منظور مقابله با هدف‌های پرنده در ارتفاع پایین و متوسط و همچنین مقابله با موشک‌های بالستیک با قابلیت‌های بالا، توسط متخصصین داخلی طراحی و ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رادار کاوش: این رادار نیز یکی از 3 رادار سامانه موشکی مرصاد است.

رادار هادی: این رادار نیز یکی از 3 رادار سامانه موشکی مرصاد است.

موشک هاگ‌(TLV): این موشک برای مقابله با اهداف پایین و متوسط و به دست توانمند متخصصین صنایع داخلی طراحی و تولید شده است.

سامانه پوش هاگ: تاکتیکی کردن سامانه هاگ با متحرک سازی سکوهای پرتاب سامانه هاگ جهت جابجایی سریع و تغییر مکان سایت و افزایش توان رزم

سامانه موشکی راپیر: سامانه ارتفاع پست راپیر که به‌منظور دفاع از نقاط حساس کشوری در کنار پالایشگاه‌ها و مناطق هسته‌ای استقرار پیدا می‌کند. این سامانه به‌طور کامل بهینه‌سازی شده و قابلیت‌های عملیاتی قابل ملاحظه‌ای توسط متخصصین داخلی به آن اضافه شده است.

سامانه یازهرا(س): سامانه موشکی یازهرا(س) بهینه شده به دست متخصصین داخلی است که به‌منظور مقابله با هدف‌های پرنده با سرعت کم و زیاد و ارتفاع پایین و همچنین مقابله با انواع پرنده‌های بدون سرنشین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سامانه دوش پرتاپ میثاق: سامانه موشکی دوش پرتابی حرارتی که جهت پوشش نقاط کور راداری به‌صورت تلفیق با پست‌های دیده‌بانی به‌کار برده می‌شود و با توجه به فاکتورهای موجه قابلیت درگیری با موشک‌های کروز و انهدام کلیه اهداف ارتفاع پایین را دارد.

مطالب مرتبط