جمعه 02 فروردين 1398 -
مصرف کالای خارجی به معنای منفجر کردن فرصت‌های اشتغال داخل کشور است

مصرف کالای خارجی به معنای منفجر کردن فرصت‌های اشتغال داخل کشور است


نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان همه تلاش خود را به جهت بالا بردن کیفیت محصولات ساخت داخل بکار گیرند گفت: مصرف کالای خارجی به معنای منفجر کردن فرصت‌های اشتغال داخل کشور است.

calendar
تاریخ : 1394/02/10 - 11:06
source
منبع : بسیج پرس

 به گزارش قسم به نقل از بسیج پرس از سازمان بسیج کارگری؛ محمد رضا باهنر نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بسیج پرس به مناسبت روز کارگر در خصوص نقش عمده کارگران در ایجاد انقلاب اسلامی اظهار داشت: کارگران مسلمان نقش بسیار حساس و بی بدیلی در ایجاد انقلاب اسلامی داشتند و دلیل عمده آن رهبری امام خمینی (ره) علیه بود که این انقلاب را استقرار حکومتی مبتنی بر اسلام تعریف کرد.

باهنر گفت: فشارهای اقتصادی، ظلم و ستم شاهنشاهی نیز در ایجاد انقلاب و ابتناع مردم به اسلام تاثیر بسزایی داشت.

وی تصریح کرد: قبل از نهضت امام خمینی (ره) مکتب مارکسیسم تنها مکتب انقلابی در دنیا شناخته می‌شد و و باور دنیا براین بود هر گروهی که بخواهد تحولی انقلابی ایجاد کند باید از مکتب مارکسیسم پیروی کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با آغاز انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) می‌بایست با دوگروه مبارزه می‌کردند. غرب ستم‌کار واستعمارگرمبتنی بر مکتب لیبرال دموکرات و دیگر شرق جنایت‌کار مبتنی بر مارکسیسم.

محمد رضا باهنر در ادامه افزود: کشورهای مارکسیسم عموما حکومت خود را پروتالیا یا حکومتی کارگر نام گذاری می‌کردند و در چنین فضایی ایدئولوژی پاک اسلام بسیار جذاب بود.

وی بیان داشت: قبل از پیروزی انقلاب، گروهی از انقلابیون که بر علیه نظام ستم شاهی مبارزه می‌کردند مکتب مارکسیسم‌ها و کمونیسم‌ها بودند وبیشترین طمع را بر قشر کارگر داشتند و برنامه ریزی می‌کردند  که کارگران را با خود همراه کنند واجازه ندهند اسلام جهانی شود.

نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی افزود: در آن زمان این قضایا برای روحانیت، دانشجویان و بازاری‌ها معنا نداشت وتنها جایی که می توانستند کشش ایجاد کنند، بخش کارگری بود. به همین دلیل نقش کارگران مسلمان در انقلاب اسلامی ایران به جهت وجود فرهنگ اسلامی واعتمادی که به روحانیت بویژه امام خمینی داشتند، اساسی و سرنوشت ساز بود.

محمد رضا باهنر به مسئله  کارکنان شرکت نفت اشاره کرد و اظهار داشت: اعتصاب کارگران شرکت نفت عامل مهمی بود به جهت از بین رفتن رژیم ستم شاهی طاغوت. به گفته وی با توجه به اینکه، همکاری مهندسان  ومدیران شرکت نفت هم موثر بود ولی نقش اصلی را کارگران وزارت نفت ایفا کردند.

وی خاطر نشان کرد:  در جنگ تحمیلی کارگران از دیگر اقشارجامعه، گوی سبقت گرفته بودند و بسیجی‌هایی بودند که خلصانه برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی وتمامیت ارضی و حقوقی ملت ایران به جبهه‌ها اعزام می‌شدند.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: آمار شهدای کارگر، خود نمایانگر حضور آنان در دوران دفاع مقدس است.همچنین  دوران عمران، سازندگی، آبادانی و توسعه کشور را مرهون تلاش کارگران هستیم.

باهنر به مضمونی  ازکلام  امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: به گفته ایشان خداوند متعال خود کارگر است و خالق و کننده کار. به همین سبب ما خود را بدهکار قشر زحمتکش و بصیر کارگر می‌دانیم.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی به تعبیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد که بنا به فرمایش ایشان کلمه  اقتصاد مقاومتی  بیش از هزار بار از زبان مسئولین شنیده شده است و این به تنهایی فایده‌ای نخواهد داشت و باید قدمی برداشته شود.

وی در ادامه افزود: دراقتصاد مقاومتی کارگران آماده هستند تا مدیران و برنامه ریزان کشور فضای کار را فراهم سازند و چنانچه نقشه  توسعه کشور مشخص شده باد کارگران در این زمینه  کارشان را پیش خواهند برد.

باهنر در خصوص خباثت استکبار در جنگ اقتصادی و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ساخت داخل بیان داشت: اگر چه، مسئله تحریم تنها عامل مشکلات اقتصادی کشور نیست اما تاثیر بسزایی داشته است .به همین دلیل در زمان تحریم‌ توانستیم بخش‌های از محصولات را در کشور به تولید وبهروری درآوریم.

وی افزود: شاید در ابتدا، تولیدات داخلی از کیفیت پایین تری برخودار باشد به هرحال باید بدانیم  کشورهای توسعه یافته از همین نقطه شروع  کردند و درست نیست از همین روز اول توقع برابری کیفیت کالای ساخت داخل را با کیفیت مشابه تولیدات کشور‌های توسعه یافته داشته باشیم.

باهنر در ادامه گفت: تولیدکنندگان همه تلاش خود را به جهت بالا بردن کیفیت محصولات ساخت داخل بکار گیرند و کارهای تولیدی را به نحو مطلوبی پیش ببرند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان به نقش بسیج کارگری در فرهنگ سازی، ترویج و ترغیب مردم به استفاده از کالای ساخت داخل اشاره داشت و عنوان کرد: وظیفه بسیج است که فرهنگ‌های صحیح را در خانواده نهادینه  کند تا هر خانواده به این نتیجه برسد که با خرید کت وشلوار خارجی یک فرصت شغلی را در کشور از بین برده است.

وی خاطر نشان کرد: امروزه بسیاری از خانواده‌ها که دارای فرزندانی تحصیلکرده ولی بیکار هستند باید بدانند مصرف کالای خارجی به معنای منفجر کردن فرصت‌های اشتغال داخل کشور است و با خرید کالای تولید شده درداخل کشور گامی اساسی در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی برداشته ایم.

مطالب مرتبط