یکشنبه 05 خرداد 1398 -
تجدید عهد باشکوه مردم با 135 مرد آسمانی و فرزندان خمینی(ره)

تجدید عهد باشکوه مردم با 135 مرد آسمانی و فرزندان خمینی(ره)


همزمان با سومین روز از محرم مراسم باشکوه تشییع شهدا دفاع مقدس با حضورگسترده مردم، مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.

calendar
تاریخ : 1397/06/25 - 19:04

به گزارش قسم،

مراسم تشییع پیکر پاک ۱۳۵ شهید دفاع مقدس از ساعاتی پیش از مقابل دانشگاه تهران آغاز شده است.

پس از سخنرانی حجت الاسلام ابوترابی و مداحی مداحان اهل بیت (ع)؛ تشییع پیکر پاک شهدا به صورت رسمی با حضور پرشور مردم و مسئولان کشوری و لشکری آغاز شد.

پیکرهای این شهدا که با عنوان «شهدای عزت ایران اسلامی» تشییع شدند ازمناطق عملیاتی شلمچه، مجنون، ‌کربلای ۵، والفجر ۸، والفجر ۱، منطقه عمومی فکه، شرهانی، جزیره بوارین، نفت شهر و سومار کاوش شده‌اند.

اغلب این شهدا رزمندگان گمنامی بودند که پس از سال ها در تفحص کشف و به پایتخت آمده اند. از این تعداد شهدا، 17شهید شناسایی شده و در اختیار خانواده هایشان قرار خواهد گرفت و پیکر 45 شهید دیگر احتمال شناسایی دارند.

خانواده معظم شهدا و فرزندان شهدا با چشمانی گریان در این مراسم حضور داشته وهمچنین جوانان ایران آمده بودند تا با این شهدا بیعت کنند.

گفتنی است مردم از ساعتی پیش از آغاز مراسم خود را به این محل رساندند تا پیش از حرکت زمزمه ای با پیکر این مردان تازه از سفر رسیده کنند. مردان و زنان حاضر پارچه هایی را با تابوت های مزین شده به پرچم کشورمان که در آن پیکر فرزندان همین خاک قرار گرفته است متبرک می کنند و دستشان را به روی آن ها می کشند و اشک از گوشه چشمانشان جاری است.

در مسیر تشییع مردم شعارهایی سر می دهند که از شعور برخواسته و بر شور مراسم می افزاید. شعارهایی مانند: لبیک یا خامنه ای، لبیک یا حسین(ع) است/ این شعار تمامی امت روح الله است/مایه فخر و عزت و شرف حزب الله است/نایب آل مهدی و یار حجت الله است/ ذریه ی فاطمه و فرزند ثارالله است.

پیکر مطهر این ۱۳۵  شهید گمنام دوران دفاع مقدس پس از تشییع توسط عزاداران حسینی به سمت خیابان حافظ و چهارراه کالج ادامه مسیر داده و در انتها به معراج شهدای مرکز واقع در خیابان بهشت منتقل خواهند شد.

بنا بر این گزارش روز دوشنبه  ۲۶ شهریور مصادف با هفتم محرم، پیکرهای پاک شهدای دفاع مقدس در شهرهای اصفهان، شیراز، اهواز، مشهد مقدس، تبریز، ساری، کرمان و کرمانشاه  به صورت همزمان تشییع خواهد شد.
tags
   خبر قسم        عکس قسم        میهمان داریم        وداع با شهدا        عهد با شهدا    

مطالب مرتبط